Baza znalezionych haseł
aaaaLekcje dla znajomychaaaa

Temat: HB 11 budowa

Nie mam nikomu za złe dobrej krytyki,oczywiście że Jano żartuje ,znam go już ze wcześniejszych wypowiedzi.Kadłub będzie wzmocniony odpowiednio, jeszcze nie wiem jak ale zobaczymy, może i 1,5 balsą.czekam na wszystkie uwagi

Cześć

Przy tych rozmiarach balsa 1.5mm nic nie da. Z kolei grubsza niepotrzebnie zwiększy masę.
Kadłub i tak wygląda solidnie (poza wspomnianymi słabymi punktami).
Zamiast folią pokryłbym go SIG Koverall'em (cienkie płótno żaglowe do kupienia m.in. u Radka Oleksego w Olpen Model).
Fajnie się nakłada, rewelacyjnie naciąga pod gorącym nadmuchem i dużo mocniejsze od każdej folii.
Cenowo - tańsze.
Źródło: pfmrc.eu/viewtopic.php?t=11348Temat: torba z Yves Rocher - wysyłkowo

  Ja też już dostałam.Torba jest typowo plażowa,ale nic specjalnego.Zamiast mało trwałej reklamówki, bo jest zrobiona z płótna żaglowego i spoko zmieścisz np.małego grilla.W tej ofercie można też kupić klapki za 19,90.Klapki te raczej też na plażę.
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=26929


Temat: użycie żelazka podczas laminowania???
Witam. Chciałbym zwrócić uwagę, że każde form, nie tylko to, służy do swobodnej prezentacji poglądów, jak również wzajemnej ich wymiany. Każdy uczestnik forum, może z rad innych uczestników skorzystać lub nie. Przymusu jednak nie ma. Tyle tytułem wyjaśnienia a teraz konkrety. Zbigniew Jan Milewski w swym podręczniku: "Projektowanie i budowa jachtów żaglowych" opisał dokładnie jakimi komponentami laminował sklejkę i co z tego wynikało. Wnioski były takie, że najlepiej sklejkę laminować żywicą epoksydową z użyciem włókna szklanego. Żywicę poliestrową też dopuszczał, stwierdzając jednak, że ma zdecydowanie mniejszą przyczepność do sklejki. Ponieważ, jak słusznie zauważył Tomek, w owych czasach żywicę epoksydową można było tylko "załatwić" a mata szklana była kilka razy droższa od płótna lnianego, Milewski laminował sklejkę używając dostępnego wówczas lakieru poliuretanowego i taniego płótna lnianego. Dziś wiemy, czego Milewski prawdopodobnie nie wiedział, że w żywicy poliuretanowej podczas utwardzania tworzą się mikropory CO2 co dyskwalifikuje ją jako komponent do laminowania jachtów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby obecnie laminować sklejkę lakierem epoksydowym. Co to więc jest lakier epoksydowy? Jest to epidian 5 rozcieńczony, rozcieńczalnikiem nieaktywnym - ksylenem. Utwardzany jest poliaminoamidem, czyli utwardzaczem PAC. Kto nie wierzy niech sprawdzi karty techniczne lakierów epoksydowych, lub porozmawia z technologiem od farb. Najlepiej jednak kupić lakier epoksydowy, matę szklaną i samemu zalaminować kawałek sklejki.
Do Tomka. Nigdzie nie napisałem, że żywicę należy rozcieńczać acetonem. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby żywicę rozcieńczać czymś, co miesza się w dowolnej proporcji z wodą. O ile mi także wiadomo, nadkola do Syrenek robiono z żywicy poliestrowej nie epoksydowej a za osmozę w żywicy poliestrowej odpowiedzialny jest styren. Z tego samego powodu niewskazane jest laminowanie sklejki epidianem 53. Dodawanie do tego jeszcze acetonu to "morderstwo nienarodzonego jeszcze jachtu". Pozdrawiam Michał Kaczmarczyk.
Źródło: sailforum.pl/viewtopic.php?t=5112


Temat: Kupię: fok do starej omegi
Jak w tytule, kupię foka do omegi słomki, najlepiej z płótna żaglowego.
Źródło: sailforum.pl/viewtopic.php?t=4072Lekcje dla znajomych